نقشه مهندسی فرهنگی ملاک باشد، دوگانگی ایجاد نمی‌شود

نماینده ولی‌فقیه در فارس گفت: اگر نقشه مهندسی فرهنگی را ملاک کار قرار دهیم دوگانگی بین فرهنگ و دیگر فاکتورها ایجاد نمی‌شود.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام شنبه ۲۸ خرداد در جلسه شورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به حدیثی که زمینه اثربخشی اقدامات را روایت می‌کند، گفت: کار مخلصانه، اثرگذار است.

نماینده ولی‌فقیه در فارس همچنین با اشاره به طرح موضوع زیست عفیفانه در جلسات قبل شورای فرهنگ عمومی استان، عنوان کرد: این مهم زیر مجموعه سبک زندگی اسلامی است و براساس آن باید نسل به نسل ارزش‌های سبک زندگی اسلامی در قالب کار فرهنگی منتقل شود.
آیت‌الله دژکام تاکید کرد: یک زمانی نگاه ما مقوله فرهنگی است یعنی جنبه سیاسی وامنیتی ندارد وصرفا مسئله نگاه فرهنگی است. این یک نیاز ثابت دائمی است که باید روی آن کار کنیم.
او با بیان اینکه دشمن به دنبال تبدیل مباحث فرهنگی به یک مسئله و مشکل است، عنوان کرد: دشمن به دنبال سازماندهی سرویس‌های خود برای تبدیل کردن مباحث فرهنگی ما به یک معضل است، بدین معنا که دشمن تمام امکانات خود را به کار گرفته تا فرهنگ به یک مسئله امنیتی تبدیل شود و ماجرا را به گونه‌ای دیگر مدیریت می‌کنند، لذا ما هم باید با همه امکانات به مقابله برویم.
نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه جنگ ترکیبی که رهبری می‌گوید یعنی از همه جهت به ما حمله شده است، افزود: پس ما هم باید از همه جهت فعالانه وارد عرصه شویم.

او همچنین بیان کرد: در حوزه جنگ ترکیبی که عرصه‌های فرهنگی، امنیتی، اقتصادی و سیاسی با هم تداخل پیدا می‌کنند، خیلی زیرکی می‌خواهد که ما بحث فرهنگی را منطبق با نیازهای دیگر عرصه‌ها جلو ببریم.
امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی در بعد فرهنگی می‌تواند پاسخگوی استان باشد، عنوان کرد: اگر نقشه مهندسی فرهنگی ملاک کار قرار دهیم دوگانگی بین فرهنگ و دیگر فاکتورها ایجاد نمی‌شود چون دشمن درصدد ایجاد دوگانگی بین فرهنگ و دیگر امور است‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.