محمدمهدی اسماعیلی:

طرح تحول فرهنگی بنای جدید مدیریت فرهنگی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بسیاری از مسائل که سال‌های قبل پشت سد شورا بودند، در دوره جدید بررسی و مصوب شدند که از مهمترین آنها، بازسازی ساختار فرهنگی کشور است و برای این مسئله کارگروهی تشکیل شده و رئیس جمهور با ولایت‌پذیری کم نظیر، با برگزاری جلسات فوق العاده شورای عالی انقلاب فرهنگی، در آن حضور یافتند و در مدت دو ماه، اصلاحات آن انجام شد و به عنوان مصوبه شورای فرهنگ عمومی به مقام معظم رهبری تقدیم شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر این که بنای جدید مدیریت فرهنگی را بر اساس طرح تحول فرهنگی می‌گذاریم، از تصویب بازسازی ساختار فرهنگی کشور در جلسه فوق العاده شورای عالی انقلاب فرهنگی و تقدیم آن به مقام معظم رهبری خبر داد.

اسماعیلی گفت: بسیاری از مسائل که سال‌های قبل پشت سد شورا بودند، در دوره جدید بررسی و مصوب شدند که از مهمترین آنها، بازسازی ساختار فرهنگی کشور است و برای این مسئله کارگروهی تشکیل شده و رئیس جمهور با ولایت‌پذیری کم نظیر، با برگزاری جلسات فوق العاده شورای عالی انقلاب فرهنگی، در آن حضور یافتند و در مدت دو ماه، اصلاحات آن انجام شد و به عنوان مصوبه شورای فرهنگ عمومی به مقام معظم رهبری تقدیم شد.

وی با تأکید بر اینکه بنای جدید مدیریت فرهنگی را بر اساس طرح تحول فرهنگی می‌گذاریم، ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی به عنوان مهم‌ترین شورای اقماری شورای عالی با جایگاه بالایی از اختیارات حفظ شده است.

وزیر ارشاد بیان کرد: امروز دغدغه‌ای برای ضمانت اجرایی تصمیمات شورای فرهنگ عمومی وجود ندارد، چرا که با اصلاحاتی که در شورای عالی اتفاق افتاده است و شورای فرهنگ عمومی از جایگاه خوبی برخوردار است و اگر مشکلاتی وجود داشته باشد باید در دبیرخانه استانی شورا تمهیدات لازم اندیشیده شود ما آماده حمایت از تمام طرح های فرهنگی هستیم که در شورای فرهنگ عمومی به تصویب برسد.

اسماعیلی با تأکید بر اینکه استان یزد می‌تواند استانی پیشرو در ارتقا وضعیت و ساختار شورای فرهنگی عمومی شناخته شود، تصریح کرد: استان یزد دارای جریان مردمی قویی است و مردم این استان توانستند این میزان از اقتدار فرهنگی و اقتصادی را برای استان به وجود آوردند و همه مردم یزد را به خلاقیت، ابتکار و هوشمندی می‌شناسند.

وی با دادن قول تأمین اعتبار برای فعالیت‌های علمی و قرآنی، عنوان کرد: مسائل بودجه‌ای برای حمایت از این طرح‌ها در زمینه مؤسسات قرآنی، فعالان قرآنی در قالب مؤسسات علمی، قرآنی که در شورای فرهنگ عمومی به تصویب برسد نداریم و برای طرح‌های جدی تأمین اعتبار داریم.

وزیر ارشاد بیان کرد: مسائل فرهنگی دغدغه دولت سیزدهم است چرا که نمی‌توان نسبت به هنجارها و مسائل ارزشی بی‌تفاوت بود و این وجه تمایز دولت انقلابی با دیگران همین است و نمی‌تواند به ارزش‌ها بی‌تفاوت بود.

وزیر ارشاد در پایان تصریح کرد: در دولت سیزدهم بنا داریم که با ناهنجاری‌های اجتماعی موجود در، فضای مجازی، سبک زندگی مردم مقابله کنیم چرا که وظیفه دولت اسلامی، تعالی و به سعادت رساندن مردم در دنیا و آخرت است و این قرائت امام راحل از سیاست بود و نگاه رهبر معظم انقلاب هم این است و دولت دینی وظیفه دارد پایه‌های فرهنگی تحکیم کند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.