برگزاری مجموعه نشست‌هایی برای ایده‌یابی تحول در هنر و رسانه

سلسله نشست‌های تحول در هنر و رسانه، با هدف استخراج ایده و طرح برای مراکز تصمیم‌گیری و سیاستگذاری در حوزه‌های فرهنگی و رسانه‌ای در حال برگزاری در مرکز ژرفا است.
محسن دهگلی، دبیر و مجری نشست‌های تحول در هنر و رسانه به خبرنگار کیهان گفت: در این نشست‌ها ما با استادان دانشگاه و نخبگان فرهنگی و رسانه‌ای و کسانی که برای تحول در هنر و رسانه دارای نظر و ایده هستند، درباره مسائل مربوط به صداوسیما، فضای مجازی و… همچنین پیوست‌های آنها مثل نظارت و ارزشیابی گفت‌وگو می‌کنیم. به‌طور مثال جلسات اخیر ما با موضوعاتی چون بررسی شفافیت در صداوسیما، جایگاه طنز در رسانه ملی، سیاستگذاری در شبکه‌های اجتماعی و… برگزار شد.

وی افزود: این نشست‌ها خروجی‌اش منتج به ایده‌های تحول می‌شود و این ایده‌ها در اختیار مراکز مختلفی که کار تصمیم‌گیری و سیاستگذاری در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه انجام می‌دهند ازجمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صداوسیما، سازمان ساترا و… قرار می‌گیرد تا استفاده شود. به‌طور مثال، یکی از این ایده‌ها، طرح کمیک است که جایش در فضای رسانه‌ای کشور خالی بود که در مرحله اجراست. و یا تلنت (استعدادیابی) سرود را هم داشتیم که طرح و دپارتمانش نوشته و به معاونت هنری وزارت ارشاد ارائه شده است.
این فعال رسانه‌ای ادامه داد: نشست‌های تحول در هنر و رسانه تا پایان سال هر دو هفته یک بار برگزار می‌شود. هفته آینده پنجمین جلسه برگزار خواهد شد. اما برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای سال ۱۴۰۱ شده و در نظر داریم پوشش رسانه‌ای ویژه‌ای از نشست‌ها انجام شود تا دست‍اوردهای آن جدای از بحث ایده‌های تحولی، به مراجع برای دانشگاهی و پژوهشگران ارائه شود تا استفاده کنند.
دهگلی در پایان گفت: در حال حاضر همه مردم می‌توانند از طریق پلتفرم آپارات، جلسات تحول در هنر و رسانه را به‌طور آنلاین ببینند. جدای از آن، این جلسات به صورت آفلاین نیز در پلتفرم‌های آپارات و روبیکا و پیام رسان ایتا قابل دسترسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.