سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی منتظر تایید رهبر معظم انقلاب

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، با اعلام اینکه سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تایید به محضر مقام معظم رهبری تقدیم شده است، گفت: منتظر اعلام نظر ایشان هستیم تا مجموعه کلی سند یا بخشی از سند تاییدشده مبنای کار شورای عالی انقلاب فرهنگی در دوره جدید باشد.

به گزارش ایرنا از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعیدرضا عاملی افزود: ۱۶ ویرایش از سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی کارگروه تحول تهیه شد که نسخه ۱۶ آن مورد تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت و با تغییر مختصری نسخه نهایی هفته گذشته به محضر مقام معظم رهبری فرستاده شد.

وی اضافه کرد: امیدواریم سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی، تازگی تحولی در شورای عالی انقلاب فرهنگی به وجود آورد و ضمانت‌های لازم برای اجرایی شدن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را تامین کند. همچنین ضمانت‌های مالی و منابع انسانی در سند پیش بینی شده و امیدواریم این مجموعه بتواند به تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی کمک کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: تحول در شورای عالی انقلاب فرهنگی به معنای بازنگری در اهداف، وظایف، ضمانت‌های اجرایی، ساختار و روندهای کاری شورای عالی انقلاب فرهنگی است که انشاء الله ظرفیت لازم را برای تحول در فرهنگ جامعه و حوزه علم و فناوری و نوآوری فراهم می‌کند.

عاملی اظهار داشت: واقعیت این است مردم در دورهای گذشته و حتی امروز نیازمند به یک الگوی متعالی در روند زندگی هستند. دنیای جدید با تکثرات بسیاری که حوزه انتخاب‌های فرهنگی به وجود آورده؛ جهانِ فاقد الگویی را متصور شده است و این مسئله برای نسل جوان که باید الگو و ایده عالی در مسیر زندگی داشته باشند، خطرناک است.

وی از جا به جایی نظام الگویی در دنیا ابراز نگرانی کرد و گفت: محصول این جابه جایی،ریزش فرهنگی بسیار گسترده است.

منبع: جامعه خبری تحلیلی الف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.