حجت‌الاسلام محمد قلیان:

پیوست فرهنگی در امور ضرورت دارد

میامی- امام جمعه موقت کالپوش با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره جهاد تبیینی و جنگ روایت‌ها، گفت: حضرت زهرا(س) نماد جهاد تبیینی هستند و باید از ایشان الگو گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد قلیان در خطبه‌های نمازجمعه این هفته کالپوش به میزبانی مسجد جامع روستای حسین آباد با بیان اینکه جهاد تبیین به خصوص در سال‌های اخیر مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار دارد، بیان کرد: نماد جهاد تبیینی حضرت زهرا (س) و همچنین زینب کبری (س) هستند لذا باید از این بانوان بزرگ جهان اسلامی الگو پذیرفت.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان فرمودند «جهاد فقط شمشیر گرفتن و جنگ کردن در میدان قتال نیست، جهاد شامل جهاد فکری، جهاد عملی، جهاد تبیینی و تبلیغی و جهاد مالی است»، افزود: همه کارهایی که در کشور صورت می‌گیرد باید پیوست فرهنگی داشته باشد. این مطلب بسیار مهمی است.

امام جمعه موقت کالپوش با بیان اینکه بعضاً کارهایی در کشور می‌شود که فرهنگی است اما پیوست فرهنگی ندارد یعنی متأسفانه ضد فرهنگ است، ابراز کرد: پیوست فرهنگی در ایجاد فروشگاه‌ها، پل‌ها و امور عمرانی، نمایشگاه‌ها و… می‌بایست مد نظر باشد که متأسفانه در بیشتر اوقات مغفول مانده است گاهی اوقات انسان در یک کاری وارد می‌شود، یک کار اقتصادی انجام می‌دهد، اما لوازم آن و تبعات فرهنگی آن را توجه ندارد.

قلیان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز تاکید دارند این قبیل کارها ممکن است کارهای بزرگی باشد اما بر آن لوازمی و تبعاتی مترتب می‌شود که برای کشور ضرر دارد؛ لذا باید در همه مسائل، آن نکته فرهنگی را در نظر داشت، تاکید کرد: نکته دیگر در مسئله فرهنگ و رسانه نیاز به یک بازسازی انقلابی است ما باید بپذیریم که امروز در ساختار فرهنگی کشورمان مشکل داریم و یک حرکت انقلابی لازم است البتّه حرکت انقلابی، باید خردمندانه و عاقلانه باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.