حجت الاسلام اسماعیل فخریان:

مسئولان برای بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی تلاش کنند

گرگان - ایرنا - مدیر طرح تبیین اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب گفت: مسئولان در سطوح مختلف برای بسترسازی حرکت عمومی بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی نقش کلیدی دارند که باید برای تحقق آن تلاش کنند.

حجت الاسلام اسماعیل فخریان روز شنبه در حاشیه همایش آموزشی – بصیرتی تبیین منظومه فکری امامین انقلاب در گام دوم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی بیان کرد: یکی از مهمترین اقدامات مسئولان در سطوح مختلف بسترسازی برای حرکت عمومی مردم و به خصوص جوانان برای بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی است و مسئولان سازمان ها و نهادها باید امکانات مورد نیاز  را برای رسیدن به این هدف در اختیار حرکت عمومی مردم قرار دهند.

وی بیان کرد: یکی از علت های ضرورت بازسازی فرهنگی انقلاب و شکل گیری مهندسی فرهنگ، تغییرات آن در گذر زمان است و بازسازی فرهنگ به عنوان بخشی از هویت ملی محور فرمایشات رهبر معظم انقلاب قرار دارد.

این استاد حوزه علمیه با اشاره به ضرورت بازسازی فرهنگی انقلاب خاطرنشان کرد: فرهنگ به عنوان موجودی زنده به مرور زمان دستخوش تغییرات می شود و نیاز به بازسازی پیدا می کند.

حجت الاسلام فخریان ادامه داد: مبانی ایجاد یا نابودی فرهنگ، ۲ عامل جهان بینی و  ایدئولوژی است و اگر بخواهیم در یک فرهنگ انقلاب ایجاد کنیم باید در جهان‌بینی مردم اصلاح، تغییر و انقلاب ایجاد شده و ایدئولوژی آن تبیین گردد.

مدیر طرح تبیین اندیشه های رهبر معظم انقلاب گفت: در حال حاضر برای باقی ماندن فرهنگ شهادت در کشور باید مبانی معرفتی و ایدئولوژی برآمده از آن را در دل مخاطب تقویت کنیم.

وی افزود: بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی موضوعی راهبردی است که رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای هیات دولت بر آن تاکید داشتند و روند تحقق آن در گام دوم انقلاب امیدبخش است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.