رییس مرکز راهبردی فرهنگ و رسانه:

فعالین حوزه فرهنگ« قوی‌ترین بازوی اصلاح ساختار فرهنگ» هستند

رییس مرکز راهبردی فرهنگ و رسانه گفت: باید حداکثر تلاش به کار گرفته شود که یک جریان و سازوکار مشارکتی ایجاد شود و تنها به یک مدل سندنویسی اکتفا نشود بلکه رسیدن به این طرح و معماری در قالب یک کار مشارکتی و فراگیر وسیع دنبال شود.

نشست هم‌اندیشی جمعی از نخبگان فرهنگی استان خوزستان با موضوع اصلاح ساختار فرهنگی کشور با حضور رییس مرکز راهبردی فرهنگ و رسانه برگزار شد.

در این نشست هم‌اندیشی،  یاسر جلالی، رییس مرکز راهبردی فرهنگ و رسانه و دستیار ویژه رییس سازمان تبلیغات اسلامی، به موضوع طرح کلان و معماری ساختار فرهنگ و رسانه کشور پرداخت و عنوان کرد: بنا بر تدابیر مقام معظم رهبری، سازوکار مشترکی بین دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و کمیسیون فرهنگی مجلس شکل گرفته که عملاً اراده این چند هویت حقوقی را برای پیگیری مسائل مربوط به حوزه ساختار فرهنگی نشان داده است.

وی افزود: باید حداکثر تلاش به کار گرفته شود که یک جریان و سازوکار مشارکتی ایجاد شود و تنها به یک مدل سندنویسی اکتفا نشود بلکه رسیدن به این طرح و معماری در قالب یک کار مشارکتی و فراگیر وسیع دنبال شود.

رییس مرکز راهبردی فرهنگ و رسانه در ادامه تصریح کرد: در جهت ساز و کار مشارکتی، سیری در پیش گرفته شود که همه اذهان به کار گرفته شود. لذا انتظاری که در مطلوبات فرهنگی داریم باید در ساختار نیز منعکس شود.

 جلالی، توسعه مشارکت و عمق‌بخشی به این موضوع را به‌عنوان اصلی‌ترین هدف این نشست عنوان کرد و گفت: باید تلاش کنیم مشارکتی که پیش بینی شده وسیع‌تر شود و از دامنه گسترده‌تری از کسانی که تجربه مدیریتی در قالب مجموعه‌های خصوصی یا حاکمیتی و نهادهای مردمی و عمومی داشته و صاحب‌نظر هستند استفاده کنیم.

وی گفت: تحلیل‌هایی که می‌شود و طرح‌ها و برنامه‌های پخته‌تری را منعکس می‌کند قطعاً کمک بسیار زیادی به ما خواهد کرد؛ لذا اصل این اتفاق در بازسازی ساختار فرهنگ است نه طرح بازسازی و بار این بازسازی بر عهده همه فعالین حوزه فرهنگ می‌باشد.

لازم به ذکر است، در خاتمه، مدعوین و نخبگان حاضر در این نشست به بیان انتقادات، پیشنهادات و نقطه نظرات خود در خصوص اصلاح ساختار فرهنگ، نقش مردم در بازسازی ساختار فرهنگی، سیاست حکمرانی فرهنگی و مسائلی از این دست به شکل مفصل پرداختند.

"فعالین حوزه فرهنگ" قوی‌ترین بازوی اصلاح ساختار فرهنگی هستند

"فعالین حوزه فرهنگ" قوی‌ترین بازوی اصلاح ساختار فرهنگی هستند

"فعالین حوزه فرهنگ" قوی‌ترین بازوی اصلاح ساختار فرهنگی هستند

"فعالین حوزه فرهنگ" قوی‌ترین بازوی اصلاح ساختار فرهنگی هستند

منبع: خبرگزاری حوزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.