امام جمعه دشتی تاکید کرد؛

ضرورت بازسازی ساختار و سازمان فرهنگ در گام دوم انقلاب

حجت‌الاسلام «زاهد دوست» گفت: در گام دوم انقلاب بازسازی ساختار و سازمان فرهنگ ضرورت دارد و اقتضای این ضرورت مهم هم داشتن نگاه نو، احساس مسئولیت متصدیان فرهنگی و فعالان فرهنگی به مقوله فرهنگ است.

حجت‌الاسلام «علی زاهد دوست» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر خورموج با اشاره به حکم انتصاب اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در واقع مرکز فرماندهی فرهنگ در یک قرارگاه ملی است که متأسفانه تاکنون به درستی به آن پرداخته نشده است.

امام جمعه دشتی گفت: در گام دوم انقلاب بازسازی ساختار و سازمان فرهنگ ضرورت دارد و اقتضای این ضرورت مهم هم داشتن نگاه نو، احساس مسئولیت متصدیان فرهنگی و فعالان فرهنگی به مقوله فرهنگ است.

وی با اشاره به فضای سیاسی در شهرستان گفت: بنده یک بار دیگر از این تریبون مقدس از همه افراد و مجموعه‌ها می‌خواهم وحدت و اخوت خود را حفظ کنند و برای پیشرفت دشتی عزیز دست به دست همدیگر بگذارند و منافع شهرستان و مردم را احیاناً بر منافع سیاسی و شخصی ترجیح دهند.

وی ادامه داد: از دست اندر کاران انتصابات استانی خصوصاً استاندار محترم استان می‌خواهم بر روی ظرفیت نیروی انسانی توانمند دشتی و دشتیاتی های کارآمد خصوصاً جوانان انقلابی این شهرستان حساب ویژه ببرند و از ظرفیت آنها در مناصب گوناگون استفاده کنند.

حجت‌الاسلام علی زاهد دوست بیان کرد: متأسفانه آنچه تا امروز می‌بینیم این است که در انتصابات استان نیروهای توانمند و کارآمد دشتی کمتر دیده شده یا فراموش شده‌اند در حالی که همه می‌دانند بخش اعظمی از سرمایه نیروی انسانی استان در شهرستان دشتی است، نیروهایی که بدون اغراق اکثر آنها شایستگی مناصب کشوری هم دارند، لذا انتظار ما از استاندار عزیز و جهادی در این زمینه خیلی بیشتر است و امیدوارم در این دولت عدالت محوری در عرصه واسپاری مناصب هم لحاظ شود.

وی گفت: در مناصب و مسئولیت‌های مختلف شاخصه جهادی، کارآمدی و انقلابی به صورت پررنگ توجه شود و این‌طور نباشد یک مسئولیت را از فردی بگیریم و به فردی دیگری در توانمندی در حد قبلی بسپاریم.

امام جمعه دشتی یادآور شد: باید به نیروهای جوان انقلابی و جهادی توجه و اعتماد بیشتری بکنیم تا کشور را از این مشکلات و گرفتاری‌ها نجات بدهیم.

وی گفت: از استاندار محترم و انقلابی بوشهر درخواست می‌کنم هرچه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف فرمانداری دشتی اقدام کنند چرا که بلاتکلیفی بیش از این در انتخاب فرماندار به صلاح شهرستان نیست و سبب تضییع حقوق مردم است.

امام جمعه دشتی با اشاره به مشکل نان و مشکلات نانوایی‌ها یکی‌از مطالبات مردمی را مدیریت صحیح و نظارت بر نانوایی‌های شهرستان عنوان کرده و گفت: اکثر نانوایی‌ها علی‌رغم مشکلاتی مانند کمبود آرد و بالا رفتن هزینه‌های آب، برق، گاز و کارگر، تمام تلاش خود را برای بردن نان بر سفره مردم انجام می‌دهند، اما متأسفانه شاید به دلیل عدم نظارت کافی، برخی نانوایی‌ها سو استفاده می‌کنند و خدمات مورد انتظار را ارائه نمی‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی نانوایی حساب کند هر کیسه آرد را اگر طبخ کند و بفروشد شاید ۵۰ هزار تومان سودآور باشد اما همین کیسه آرد را می‌تواند ۱۷۰ هزار در بیرون بفروشد معلوم است که برخی نانوایی‌ها دست به کم فروشی و فروش آرد آزاد می‌زنند و مردم هم با درب بسته نانوایی مواجه می‌شوند این نیازمند مدیریت و نظارت بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه شایسته نیست مردم زمان طولانی در صف نان باشند بعد با درب بسته نانوا و تمام شدن نان مواجه شوند گفت: مردم از وضعیت نان هم از لحاظ کمی و کیفی گلایه دارند لازم است مسئولان مرتبط مدیریت و نظارت کافی را اعمال کنند.

وی بیان کرد: در بخش کاکی و شنبه به دلیل مهاجرت فصلی کارگران نانوایی‌ها با کمبود آرد مواجه اند و همین وضعیت باعث ایجاد نارضایتی برای مردم شده است.

منبع: دفاع پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.